Blog

راه های تشخیص خرید بهترین کت و شلوار چیست؟

by کت و شلوار - کت دامن in جولای 6, 2019

خرید یک کت و شلوار مناسب کار سختی نیست. شما باید در خرید اصولی را رعایت کنید که در صنعت مد تعریف شده باشد. اگر به مواردی که در زیر برای شما آورده ایم دقت کنید قطعا بهترین خرید را انجام میدهید. برای مثال در اروپا کت های ۲ دکمه برای مهمانی ها رایج تر است ولی ایرانی ها انواع ۳ د کمه را ترجیح می د هند . هر چه تعداد دکمه بیشتر می شود کت ها نیمه رسمی می شوند.
جالب است بدانید ایرانیان باستان زیر بالاپوش خود پیراهن و شلوار می پوشید ه اند و به مرور زمان بالاپوش های ایرانی جای خود را به کت هایی دادند که روی شلوار پوشیده می شد . تاریخچه این لباس رسمی به ایران برمیگردد و خاستگاه اولیه اش ایران بوده است.

 

دکمه کت

کت هایی که دکمه کمتری دارند رسمی تر هستند و باید برای مجالس رسمی انتخاب شوند . علتش هم این است که کت های یک یا ۲ دکمه، یقه بازتری د ارند و پیراهن زیر کت بیشتر د یده می شود ، در نتیجه حالت رسمی تری پیدا می کند. کت های ۲ د کمه برای مرد ان کوتاه تر و کت های ۳ دکمه برای مردان بلند تر مناسب هستند.

جنس کت و شلوار


جنس کت و شلوار هم رسمی و غیر رسمی بودن آن را تعیین میکند. معمولا کت های خیلی رسمی صد در صد پشم هستند. اما بهتر است بدانید پارچه های پشمی خیلی بیشتر و سریع تر چروک می شوند و برای محیط های اداری و کاری کناسب نیستند.

 

همچنین بخوانید: 10 مدل از زیباترین کفش های ورزشی پسرانهسایز کت و شلوار

سرشانه های کت باید جذب شانه ها باشد نه بزرگ تر از عرض شانه. قد کت و شلوار غیر از موارد استثنا استاندارد های ثابتی دارد که باید رعایت شود. به وقت خرید وقتی کت را می پوشید ، در حالت ایستاده دست ها را کنار بدن قرار د هید، قد کت باید تا نوک انگشت شست باشد . قد آستین هم بهتر است به اند ازه ای باشد که یکی، دو سانتی متر از لبه آستین پیراهن از زیر آن بیرون بزند . حتما به قد شلوار دقت کنید لبه پشت شلوار باید تا لبه پایین پاشنه کفشتان برسد و وقتی راه می روید جورابتان دیده نشود.

راه های تشخیص خرید بهترین کت و شلوار چیست؟

راه های تشخیص خرید بهترین کت و شلوار چیست؟

رنگ کت و شلوار

اگر می خواهید د ر یک مجلس رسمی مثل جشن عروسی شرکت کنید بهتر است به دنبال رنگ های تیره باشید. پارچه های چهارخانه به هیچ وجه رسمی نیست. طیف خاکستری تا مشکی که ساده و بدون طرح یا راه راه باشد ، کاملا مناسب است.


کت مناسب برای مردان چاق

اصولا کت و شلوارهایی که پارچه های براق دارند شما را چاق تر از چیزی که هستید نشان می د هند . تاثیر پارچه های ضخیم و کلفت یا طرح های چهارخانه درشت هم همین است. آقایان چاق بهتر است از کت و شلوارهایی با رنگ های تیره و مات استفاد ه کنند.کت و شلوار کتان

کت و شلوارهای جنس کتان کاملا غیر رسمی ولی برای مهمانی های معمولی مناسب است. است این نوع کت و شلوارها را با تی شرت های یقه هفت روشن بپوشید. انواع کت کتان بدون آستر انتخاب بسیار خوبی است. برش شانه های این نوع کت باید بلند و کت تا حدی تنگ باشد .مردان قد کوتاه دقت کنند


آقایان کوتاه قد نباید کت و شلوارهای با رنگ متفاوت و متضاد انتخاب کنند. رنگ های متضاد قد را کوتاه تر نشان می د هد . پیشنهاد می شود افراد قد کوتاه از کت و شلوارهای یکرنگ استفاده کنند . پارچه های راه راه هم انتخاب مناسبی است و تاثیر خوبی در بلند تر نشان د ادن قد دارد .شما نیز اگر در حرفه فروش یا تولید پوشاک مردانه هستید میتوانید در سایت ما اضافه شوید کافی است با ما تماس بگیرید تا محصولات و فعالیت شما نیز در این سایت اضافه شود.

 

تماس جهت اضافه شدن در سایت

 

اگر شما در حوزه کاری دیگری نیز فعالیت دارید میتوانیم در دیگر سایت های تخصصی مان شما را اضافه کنیم متخصص مورد دیگه ای هستید تماس بگیرید.

 

تماس با ما

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *